Nasıl Çalışır ?

Site İşleyişi Hakkında

Günümüzde her şeyin dijitale dönüşümünün gözle görülür şekilde hızlanması, sağlık sektörünün de kişisel bilgiler doğrultusunda en doğru sonuçlar alınabilmesi adına dijitalleşmesine olanak tanımıştır. Bu doğrultuda hayata geçirilerek hizmet veren drcem.org, doğru bir işleyiş sistemi ile belirtilerinizi ve bazı bilgileri hesaba katarak olası rahatsızlıkları sizin için listeler.

Nasıl Çalışır?

Öncelikle site ara yüzünde karşınıza çıkan arama çubuğuna sizi rahatsız eden sorunun ne olduğunu girmeniz gerek. Sizi rahatsız eden durumu girdikten sonra bu soruna göre belirlenen soruları cevaplamanız gerek. Bu sorulara ne kadar doğru yanıtlar verirseniz alacağınız cevaplar da size o denli yardımcı olur.
Rahatsızlığınız ve ardından çıkan sorulara verdiğiniz cevaplar doğrultusunda yüzdeleri ile birlikte sıralı bir şekilde olası rahatsızlıklar listelenir. Bu listeyi ve sorulara verdiğiniz cevapları PDF formatında doktorunuza yollayabilir, daha ayrıntılı bir şekilde muayene olmanızı sağlayabilirsiniz.

Amacımız

Bu site, size kesin bir hastalık teşhisi konması amacı ile hayata geçirilmemiştir. Amacımız; hastalık belirtilerine verdiğiniz cevaplara göre belirli yüzdelerle hangi hastalıkların yaşanabileceği ile ilgili bilgi vermektir. Kesin bir tanıyı, alanında uzman olan hekimler koyabilir.    
Sitede yalnızca olası rahatsızlıklarınızı değil, bu rahatsızlıkların en basit ve komplike olmayan şekli ile anlatılmış içeriğine de ulaşabilirsiniz. Böylece hastalığın risk faktörlerini, belirtilerini ve ne gibi tedavileri olduğunu çok daha rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz Hazırlanan tüm içerikler, karışık ve anlaması zor olan tıp terimlerini hastaların anlayacağı bir dile çevirmiştir. Dilerseniz hastalık kategorilerinin yer aldığı veri tabanına girerek sadece kendi rahatsızlığınızı değil, kategorilere göre ayrılmış olan birçok sağlık sorununu da inceleyebilirsiniz.